Piesi ofiarami wypadków

Wypadek w Siennicy Różanej. Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Cztery wypadki drogowe, w których dwie osoby poniosły śmierć na miejscu a dwie zostały ranne – to bilans zdarzeń drogowych w czasie minionej doby na drogach naszego województwa. Do tragicznych wypadków doszło z udziałem pieszych . W Józefowie (pow. biłgorajski) po godzinie 18.00 mężczyzna kierując VW najechał na leżącego na jezdni 43-latka. W Siennicy Różanej (pow. krasnostawski)kierujący audi a3 potrącił przechodzącą przez jezdnię 17-latkę. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze po zmroku. Pamiętajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadków drogowych. Do tych najtragiczniejszych w czasie minionej doby doszło z udziałem osób pieszych. Do pierwszego z nich doszło o godzinie 18.17 w Józefowie na ul. Kościuszki (pow. biłgorajski). Kierujący VW passatem 43-latek twierdzi, że przejechał po leżącym na jezdni mężczyźnie. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Pomimo reanimacji nie udało się uratować przejechanego 43-latka.

Drugie tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce w Siennicy Różanej (pow. krasnostawski).  Kierujący audi 22-latek potrącił przechodzącą przez jezdnię 17-latkę. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący był trzeźwy. Samochód został zabezpieczony przez policjantów. To wstępne okoliczności wypadków.

Wypadek w Siennicy Różanej. Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Do innego wypadku z udziałem pieszego doszło wczoraj w Lublinie przy ul. Głuskiej. Kierujący mitsubishi 18-latek potrącił na przejściu dla pieszych 72-latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Oboje uczestnicy byli trzeźwi.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze po zmroku. Pamiętajmy, że  piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Teraz kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści są mało widoczni.

Pamiętajmy,  że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/