Piesza bez odblasków potrącona przez samochód

piesza potrącona

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po godz. 16.00 w miejscowości Górne gm. Milejów. 20 – letnia piesza, mieszkanka Łęcznej poruszająca się nieprawidłową stroną jezdni, poza terenem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym bez elementów odblaskowych została potrącona przez renault Clio. 29 – letnią kierującą pojazdem, mieszkanka gm. Łęczna była trzeźwa. Od pieszej pobrano krew do badań.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16.20 w miejscowości Górne gm. Milejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Renault Clio 29 – letnia mieszkanka gm. Łęczna potrąciła pieszą. Kobieta poza terenem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym poruszała się nieprawidłową stroną jezdni. Nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Łęcznej, a następnie trafiła do lubelskiego szpitala. Celem stwierdzenia stanu trzeźwości została od niej pobrana krew do badań. Kierująca renault była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Źródło: KWP Lublin