Pijane matka, babcia i ciotka zajmowały się dziećmi

Prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie miała 25-latka, która wczoraj opiekowała się swoimi małymi dziećmi. Kobieta w takim stanie zajmowała się dziećmi w wieku 1 roku i 3-lat. Wraz z nią alkohol piła siostra i matka. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 21:00 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał głoszenie, iż w jednym z domów w gminie Fajsławice nietrzeźwa matka zajmuje się małymi dziećmi. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 25-letnią kobietę, która opiekowała się swoimi dziećmi. Starsze z nich ma 3-lata, a młodsze rok. Badanie alkomatem wykazało, iż kobieta ma w swoim organizmie prawie 2,9 promila alkoholu. Wraz z nią w domu przebywała jej 24-letnia siostra i 45-letnia matka. Wszystkie kobiety razem piły alkohol. Po badaniu alkomatem mundurowi stwierdzili ponad 2,5 promila u 24-latki. Trzecia z kobiet odmówiła sprawdzenia stanu trzeźwości, jednak jej zachowanie nie budziło żadnych wątpliwości, iż znajduje się w stanie upojenia alkoholowego.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili Sąd Rodzinny, a małymi dziećmi zaopiekował się sąsiad. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/