Pijany kierowca z Fajsławic zatrzymany przez 21-latka

51-letni mieszkaniec gminy Fajsławice odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa młodego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który jadąc swoim autem krajową 17-stką zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd marki Daewoo i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego Policji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili u tego kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj wieczorem dyżurny świdnickiej Policji został telefonicznie powiadomiony o poruszającym się trasą K-17 w rejonie Piask samochodzie marki Daewoo, którego kierowca może być nietrzeźwy. 19-letniemu zgłaszającemu udało się zatrzymać podejrzane auto w jednej z zatok autobusowych, gdzie wspólnie z 21-letnim kolegą uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Po krótkiej chwili na miejscu pojawił się patrol Policji, który przejął od młodych ludzi 51-letniego kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl