Po pijanemu uderzył w słup energetyczny

Wypadek 3

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie kierujący peugeotem, który w Chłaniowie uderzył w słup energetyczny. Siła uderzenia była tak duża, ze słup przełamał się powodując przerwę w dostawie energii elektrycznej na terenie całej miejscowości.

 Wczoraj o godz. 22,40 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chłaniów, gm. Żółkiewka. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący peugeotem zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Siła uderzenia była tak duża, ze słup przełamał się powodując przerwę w dostawie energii elektrycznej na terenie całej miejscowości. Pojazdem tym podróżowały trzy osoby, które zaraz po zdarzeniu uciekły w nieznanym kierunku.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ustalili dane właściciela pojazdu i podróżujących osób. Na podstawie zeznań  świadków odtworzyli przebieg samego zajścia i zachowania uczestników przed tym zdarzeniem. Wynika z nich, że kierujący zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol.

Mimo ucieczki nie uniknie odpowiedzialności karnej. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Policji