Pobiegli wilczym tropem

Wilczym tropem 2015

Od lewej: Michał Krzyżanowski, Karol Przebirowski i Łukasz Pluta

W całym kraju odbyły się dziś biegi Tropem Wilczym. W Lublinie wystartowało ponad 350 osób, które pobiegły alejkami Ogrodu Saskiego.

Bieg Tropem Wilczym organizowany jest po raz czwarty, każda kolejna edycja ma większy zasięg i coraz większą frekwencję. 28 lutego w 160-ciu polskich miastach, kilkadziesiąt tysięcy biegaczy założy koszulki z podobiznami Żołnierzy Wyklętych by przemierzyć trasę biegu i tym samym oddać hołd Niezłomnym. To wyjątkowy bieg, bo w bardzo wyjątkowej intencji – oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Odbywa się on na trasach o dwóch długościach 1963 m (1 okrążenie) lub 5889 m (3 okrążenia).

1963 metrów. – Jako pierwszy pokonał go Kamil Oleszek z AZS UMCS Lublin. Bieg na dystansie 5889 metrów wygrał Adam Świrgoń – również z AZS UMCS Lublin przed Krzesimirem Siatką i Dariuszem Listopadem.

W biegu wzięło udział trzech zawodników z gminy Fajsławice i dwóch z nich, na dłuższym dystansie, zajęło bardzo wysokie lokaty.  Oto ich miejsca, nazwiska i czasy: