Podpalenie na Ignasinie

Podpalenie 2

Najbardziej ucierpiała drewniana elewacja budynku i okno

Dziś przed południem na Ignasinie doszło do próby podpalenia domu. Ogień szybko zauważono i w porę udało się go ugasić. Polica przesłuchała świadków i poszukuje sprawców.

Do próby podpalenia doszło dzisiaj około godziny 11.00. Sprawca wybrał świeżo wybudowany, jeszcze nie zamieszkały, drewniany dom. Budynek stoi obok lasu, na końcu drugiego pasa Ignasina. Podpalacz podłożył ogień w trzech miejscach. Jako paliwa użył snopka owsa z pobliskiego pola.

Pożar zauważył sąsiad wracający rowerem z grzybobrania. Szybko podął próbę gaszenia ognia i poprosił sąsiadkę o wezwanie pomocy. Jako pierwszy na miejsce przybył zastęp straży z Krasnegostawu, po nich na miejsce przybili jeszcze strażacy z Fajsławic i Piask. Dzięki szybkiej akcji pożar udało się ugasić. Zniszczeniu uległa część drewnianej elewacji budynku, izolacji cieplnej i okna. Strażacy oszacowali wysokość strat na 15 tys. zł.

Podpalenie 1

Ogień podłożono jednocześnie w trzech miejscach

Rozpoczęło się już dochodzenie policyjne. Funkcjonariusze odnaleźli w pobliżu budynku zapałki i nóż. Przesłuchali także świadków. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć na miejscu zatrzymano także młodą osobę, która z zarośli obserwowała akcję ratunkową. Na chwilę obecną nie wiadomo czy miała ona związek z podpaleniem.

To pierwsze tego typu zdarzenie w naszej gminie od wielu lat.

SM