Podróżnik na ursusie odwiedził naszą gminę

Michał Krysa i Zygmunt Kuś

Zygmunt Kuś z Pleszewa całe życie pracował jako zawodowy kierowca. Najpierw jeździł autobusem, później tirem. Zjeździł cały kraj i Europę. Teraz, będąc na emeryturze, przemierza nasz kraj na starym Ursusie. Dzisiejszą noc spędził w naszej gminie – na podwórku sołtysa Siedlisk.

Pan Zygmunt Kuś jako swój środek lokomocji wybrał starego Ursusa C- 328, wyprodukowanego w 1964 roku. Jego zdaniem to niezawodny sprzęt. Już trzeci rok z rzędu przemierza na nim dookoła całą Polskę. Jego wycieczka w tym roku rozpoczęła się 9 czerwca, a planuje ją zakończyć 21 sierpnia. Tym razem wybrał trasę biegnącą między innymi przez naszą gminę.

– Wracałem wczoraj z pracy i poznałem ciągnik, który jakiś czas temu widziałem w telewizji – opowiada nam sołtys Siedlisk Michał Krysa. – Dojechałem do domu i postanowiłem zrobić podróżnikowi kilka zdjęć. Pan Zygmunt, gdy mnie zobaczył zatrzymał się i zaczęliśmy rozmawiać. Zaproponowałem mu kawę i tak się rozgadaliśmy, że zrobiło się późno i gość postanowił u nas przenocować.

Dziś rano wyruszył w dalszą podróż w kierunku Biłgoraja.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Michałowi Krysa.

 

SM