Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2014/2015 dla najlepszych zawodników I Ligi Wojewódzkiej Juniorów

Puchary dla zawodników

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/

Dzisiaj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowania sezonu piłkarskiego 2014/2015 dla najlepszych zawodników I Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Gościem i jednocześnie patronem honorowym tego wydarzenia był wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

W swoim wystąpieniu wojewoda powiedział, że jestem dumny, że w województwie lubelskim mamy tak znamienitych, młodych sportowców. Wojewoda Wojciech Wilk podkreślił, że młodzi piłkarze są przyszłością polskiej piłki i zarówno trenerzy, jak i zawodnicy mogą czuć się zadowoleni i z nadzieją patrzeć na kolejne sezony piłkarskie. Życzył również dalszych sukcesów na boisku. Z rąk wojewody puchary odebrało 21 zawodników oraz trenerów.

Rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych to współzawodnictwo w najwyższej klasie rozgrywek juniorów młodszych w naszym województwie.

Rozgrywki podzielone są na dwie rundy: jesienną i wiosenną. Po rundzie jesiennej zarówno mistrz jak i wicemistrz reprezentują województwo lubelskie w lidze makroregionalnej (w Polsce istnieją 4 takie ligi). Pozostałe drużyny uczestniczą w rundzie wiosennej i w dalszym ciągu występują w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w tej samej lidze.

Lubelski Związek Piłki Nożnej (LZPN) organizuje ranking zawodników spośród Juniorów Młodszych z I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych oraz spośród zawodników z tych dwóch drużyn, które awansowały do ligi makroregionalnej w danym sezonie. Zawodnicy typowani się przez trenerów poszczególnych klubów poprzez przesłanie swoich propozycji do LZPN.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/