Podział punktów na inaugurację wiosny

Po niespełna 5-miesięcznej przerwie zawodnicy powrócili na boiska chełmskiej klasy okręgowej. Mecz w Rudej-Hucie nie przysporzył kibicom zbyt wiele emocji. Po wyrównanej walce spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Autorem jedynej bramki dla naszego zespołu był Andrzej Adamiak.

Pierwszy groźny strzał miał miejsce w 11 min. Z linii pola karnego swoich sił próbował zawodnik gospodarzy, jego strzał o kilkadziesiąt centymetrów minął bramkę strzeżoną przez Mateusza Czubę. Chwilę później Tomasz Madeja zagrał do wchodzącego w pole karne Łukasza Skorka, jednak jego uderzenie z trudem obronił bramkarz Hutnika.  W 18 min. po rzucie z autu wykonywanym na wysokości pola karnego i zamieszaniu w polu bramkowym zespół miejscowych mógł wyjść na prowadzenie, na ich nieszczęście piłka trafiła w słupek. Cztery min. później było już 1:0 dla Hutnika. Sytuację sam na sam z naszym bramkarzem pewnie wykorzystał Damian Krupski. Przez kilkanaście kolejnych minut nie działo się nic ciekawego. W 36 min. po kapitalnym podaniu Pawła Szadury na czystą pozycję wyszedł Andrzej Adamiak i przytomnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. W drugiej odsłonie sytuacji było jak na lekarstwo. Zespół Hutnika nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Najlepszą okazję dla Frassatiego natomiast miał Łukasz Skorek. Najpierw sprytnie uwolnił się od obrońcy oddając mocny strzał, który obronił Wojciech Chmiel. Następnie po rzucie rożnym strzałem głową trafił w poprzeczkę. Pomimo optycznej przewagi Frassati nie zdołał wywieźć kompletu punktów. Warto podkreślić czystą grę naszej drużyny, przez co sędzia nie pokazał chociażby jednego żółtego kartonika.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie naszej drużyny, która w najbliższą niedzielę 13 kwietnia w Fajsławicach o godz. 16 będzie gościć Włodawiankę Włodawa.

14 kolejka, 06.04.2014, godz. 15:00
Hutnik Ruda-Huta – Frassati Fajsławice 1:1 (1:1)
Krupski 22′ – Adamiak 36′

Frassati: Czuba – Furmaniak, Trała Cool (Innocent 68′ Jedut), Stacharski, K.Szadura, Madeja (Innocent 59′ Olech), P.Szadura, K.Pluta (Innocent 59′ Baran), Adamiak Cry, Ł.Kasperek (Innocent 75′ Szymaniak), Skorek

Pozostałe wyniki 14 kolejki
Granica Dorohusk – Unia Białopole 1:2 (1:1)
Ogniwo Wierzbica – Start Krasnystaw 1:0 (1:0)
Unia Rejowiec – Spółdzielca Siedliszcze 2:0
Włodawianka Włodawa – Brat Siennica Nadolna 4:1 (1:0)
Pławanice Kamień – Ruch Izbica 3:2 (2:1)
Vojsławia Wojsławice – Kłos Chełm 0:8 w Rożdżałowie