Policyjna akcja na drogach powiatu krasnostawskiego

W minioną niedzielę krasnostawscy policjanci prowadzili działania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa na drodze w powiecie krasnostawskim. W rezultacie, po przeprowadzeniu 111 kontroli drogowych policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących, a za popełniane wykroczenia drogowe ukarano 37 osób, 3 osoby straciły uprawnienia za nadmierną prędkość.

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Krasnymstawie prowadzili działania pod kryptonimem ,,stop agresji na drodze”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, po użyciu jak też pod działaniem różnego rodzaju środków działających podobnie do alkoholu.

W rezultacie przeprowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych, krasnostawscy stróże prawa po przebadaniu ponad 100 kierujących na stan trzeźwości ujawnili 2 kierujących jadących pod działaniem alkoholu oraz 2 kierujących znajdujących się po jego spożyciu. Zatrzymano 4 uprawnienia do kierowania.

Niestety na krasnostawskich drogach nie zabrakło też kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Policjanci ukarali mandatami 37 kierowców, w tym 28 za przekroczenie dozwolonej prędkości, 6 za nieprawidłowe wyprzedzanie i inne. Skierowano też 3 wnioski do sądu o ukaranie. Ponadto zatrzymano 3 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Przypominamy, iż w świetle nowych przepisów kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

Natomiast wszystkim nietrzeźwym za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000zł oraz utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/