Policyjny pościg za 300 kg cebuli

Cebula

Nietypowej kradzieży dokonali trzej mieszkańcy pow. łosickiego. Otóż mężczyźni ukradli z pola blisko 300 kg cebuli. Dzięki skoordynowanym działaniom policji międzyrzeckiej i łosickiej sprawców udało się zatrzymać w bezpośrednim pościgu, a worki z cebulą wróciły do właściciela.

Informacje o podejrzanych osobach znajdujących się po zmroku na polu z cebulą w rejonie miejscowości Halasy (gm. Międzyrzec Podlaski) policjanci otrzymali w sobotę wieczorem. Ponieważ spłoszeni sprawcy odjechali z miejsca kradzieży w ustalonym kierunku, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Miedzyrzecu Podlaskim udali się za nimi w pościg. W międzyczasie o zdarzeniu poinformowano policjantów z KPP w Łosicach, gdyż w stronę tego powiatu kierował się uciekający samochód.

Do zatrzymania doszło już na terenie łosickim. W samochodzie, którym jechało trzech mieszkańców gm. Olszanka, dwóch 26-latków i 50-latek, znajdowało się w workach blisko 300 kg cebuli. Warzywa wróciły do właściciela, a sprawcy kradzieży zostali zatrzymani. W niedzielę usłyszeli zarzuty kradzieży cebuli o wartości blisko 600 zł. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa i poddali dobrowolnie karze uzgodnionej z Prokuratorem

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/