„Polityka emigracyjna” w Piaskach

Mieszkańcy Piask mogli dziś na tablicach ogłoszeń przeczytać informację o tym, że gmina zdecydowała się na przyjęcie 100 uchodźców z Syrii, a ci którzy przyjmą emigrantów pod swój dach, otrzymają 2000 zł miesięcznie za jedną osobę. Pomimo tego, że pod ogłoszeniem podpisał się Urząd Gminy Piaski, cała sprawa okazała się jedynie niewybrednym żartem. Władze gminy potraktowały ją jednak poważnie i o podszywaniu się pod urzędników gminnych zawiadomiły już organy ścigania.

Tak informacje z ogłoszenia dementował dzisiaj burmistrz Piask Michał Cholewa: – Szanowni mieszkańcy gminy Piaski dzisiaj na tablicach ogłoszeń pojawiły się „ogłoszenia”, w których ktoś podszywa się pod Urząd Gminy. Chcę kategorycznie stwierdzić, że treść jest nieprawdziwa i ma na celu wywołanie kolejnego „fermentu” w całej gminie. Wiemy kto jest inicjatorem całej akcji i zapewne nikogo w gminie by to nie zdziwiło. Poinformowane zostały ograny ścigania. Co do samej treści chcę poinformować, że do Urzędu Wojewódzkiego przygotowywana jest odpowiedź o braku możliwości przyjęcia chociażby jednej osoby ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury.

Możemy się jedynie domyślać, że cala intryga została uknuta przez oponentów obecnej władzy gminy. Dostrzegając niechęć mieszkańców wobec emigrantów z Afryki, chcieli skierować ją w tak prymitywny sposób w kierunku władz gminy. Kłamstwo, co zresztą nie dziwi, bardzo szybko zostało ujawnione. Władze nie straciły na swoim wizerunku, a osoby które dopuściły się tej prowokacji, zapewne niedługo poniosą konsekwencje uprawiania brudnej polityki.

SM

Poniżej treść fałszywego ogłoszenia:

Ogłoszenie Piaski