Półmaraton Chmielakowy pokonany

Półmaraton Chmielakowy 2016

Michał Stępniak i Łukasz Pluta na mecie biegu

W ostatnią sobotę 20 sierpnia 2016 r. po raz piąty na trasę Chmielakowego Półmaratonu wyruszyli biegacze. Rywalizację zdominowali Ukraińcy zajmując wszystkie miejsca na podium zarówno w klasyfikacji mężczyzn jak i kobiet. Co ważne na mecie zameldowało się także trzech reprezentantów gminy Fajsławice, z których Łukasz Pulta osiągnął bardzo dobry wynik.

O godzinie 9.00 rano na linii startu pojawiło się 520 zawodników. Wyścig nie był łatwy bo trasa miała kilka ciężkich podbiegów, ale najbardziej biegaczom we znaki dało się słońce. Niebo było błękitne, przez co temperatura na niczym nieosłoniętym asfalcie dochodziła nawet do 30 stopni. Efekt był taki, że kilka razy musieli interweniować ratownicy medyczni, a na mecie stawiło się 456 osób. 390 mężczyzn i 66 kobiet.

Bieg zdominowali zawodnicy z Ukrainy, których w pierwszej dziesiątce było aż sześciu. Wśród mężczyzn zwyciężył Sergii Okseniuk z czasem 01:12:01, sekundę później na metę wbiegł Dmytro Didovodiuk, a jako trzeci bieg zakończył Oleksandr Labziuk z czasem 01:16:04. Najlepszą kobietą była także Ukrainka Valentyna Kiliarska z czasem 01:19:20, drugą Vita Poteriuk, która wbiegła na metę niecałą minutę później, a trzecia była Olesia Didovodiuk z czasem 01:24:51. Niemal wszyscy ci zawodnicy reprezentowali klub MK LUCHESK – LKB RUDNIK.

Po raz pierwszy na biegu pojawiła się całkiem liczna, trzyosobowa reprezentacja naszej gminy. Znakomite 62 miejsce zajął Łukasz Pluta z czasem 01:36:10. Co należy podkreślić, był to jego debiut w biegu na tak długim dystansie. 227 miejsce zająłem ja, czyli Michał Stępniak z czasem 01:53:54, a na 282 miejscu uplasował się Mirosław Chwil z czasem 01:58:48.