Pomóż Karolowi wyjechać na mistrzostwa Europy

Karol Przebirowski po udziale w zawodach, dzięki którym uzyskał kwalifikację na mistrzostwa Europy w Holandii

Karol Przebirowski pod koniec kwietnia uzyskał kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Europy w biegach z przeszkodami, w kategorii wiekowej 18-24. Jego znajomi rozpoczęli w Internecie zbiórkę pieniędzy, na pokrycie kosztów wyjazdu naszego zawodnika. Brakuje jeszcze ponad 2 tys. zł.

Karol swoją przygodę z biegami rozpoczął zaledwie półtorej roku temu. W tym czasie brał udział w kilkunastu zawodach biegowych na dystansach do 10 km – między innymi w lubelskiej Dysze do Maratonu czy w zawodach City Trail. Od kilku lat jest zawodnikiem klubu piłkarskiego Frassati Fajsławice, a od początku grudnia 2016 roku w zawodach biegowych reprezentuje klub Husaria Race Team.

Na mistrzostwa Europy w Holandii zakwalifikował się dzięki wysokiemu – 14. miejscu w zawodach Runmageddon, które odbyły się 30 kwietnia 2017 r. w Myślenicach. Warunkiem udziału w mistrzostwach jest wniesienie wpisowego oraz koszty dojazdu. W sumie 2500 zł.

Karol nie ma sponsora. Sam musi pokrywać w większości koszty sprzętu i treningu. Dlatego jego znajomi wpadli na pomysł zbiórki internetowej i od kilku dni próbują nagłośnić sprawę. Dotychczas udało się zebrać kwotę 255 zł, brakuje więc jeszcze ponad 2 tys. zł. A czasu zostało już bardzo mało. Dlatego serdecznie namawiamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

TUTAJ MOŻESZ WPŁACIĆ PIENIĄDZE

SM