Pomysł na Fajsławice

WP_000377

Wywiadem z Damianem Surmą rozpoczynamy nowy cykl artykułów „Pomysł na Fajsławice”. Będą to publikacje, w których będziemy chcieli wciągnąć naszych czytelników do dyskusji nad przyszłością gminy. Na serię składać się będą wywiady z osobami związanymi z Fajsławicami, publikacje dotyczące mocnych stron naszej gminy, dających jej szanse na rozwój. Nie będziemy także pomijać spraw nieprzyjemnych, które w naszej opinii blokują nasze aspiracje.

Jaki efekt chcemy osiągnąć tą dyskusją? Chcemy się dowiedzieć jakie Fajsławice marzą się naszym mieszkańcom, określić kierunki rozwoju oraz środki niezbędne do ich realizacji. Po co? Ponieważ jeżeli nie wyznaczymy sobie celów, to nie będziemy wiedzieli w jakim kierunku podążać. Nie będziemy wiedzieć w jakim świecie chcemy żyć. Oficjalnie nikt nie prowadzi takiej dyskusji z mieszkańcami, nikt nie stara się także zainteresować taką dyskusją młodych, a to właśnie im powinno najbardziej zależeć na zmianach.

Z osób, z którymi w najbliższym czasie zamierzamy przeprowadzić wywiad, na początek wybraliśmy Damiana. Nie pomyliliśmy się. Wywiad jest ciekawy i wciągający. Pokazuje jak młode pokolenie patrzy w przyszłość i jak radzi sobie w tych trudnych czasach. Rozmowa pomimo tego, że dotyka spraw istotnych i nieraz trudnych, jest lekka i przyjemna. Zaletą Damiana jest także to, że posiada duże uznanie i rozpoznawalność u osób młodych. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież będzie zainteresowana śledzeniem kolejnych publikacji z tej serii.