Potrzebni statyści do filmu

Klisza filmowaAgencja Aktorsko-Castingowa „Akt-cast” z Warszawy poszukuje osób chętnych do udziału w produkcji filmowej, w charakterze statystów. W naszej gminie planuje się nagranie trzech scen fabularyzowanego filmu historycznego, o największych bitwach Powstania Styczniowego. Poszukiwani, to osoby szczupłe, w rożnym wieku.

Film, do którego poszukiwani są statyści, to fabularyzowany  film dokumentalny dotyczący najważniejszych bitew Powstania Styczniowego. Realizowany jest na zlecenie TVP Historia. W naszej gminie będą kręcone trzy sceny. Dwie historyczne będą przedstawiały bitwę i ucieczkę części powstańców. Trzecia scena – współczesna, będzie dotyczyła uroczystości rocznicowych na starym cmentarzu w Fajsławicach.  Jak udało nam się ustalić, to urok właśnie tego miejsca zdecydował, że dość duża część filmu będzie kręcona w naszej gminie.

W ostatnim czasie filmowcy dokonali już wstępnych oględzin i wyboru miejsc, w których będą kręcone sceny. Teraz będą musieli jeszcze uzyskać zgody właścicieli nieruchomości, czyli kilku rolników i Parafii Fajsławice. Jest na to sporo czasu, bo film będzie nagrywany dopiero w lecie.

Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury, przesyłając zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja@akt-cast.pl. W wiadomości trzeba podać, swoje imię i nazwisko, wiek, wagę, kolor i długość włosów (statyści nie mogą być łysi, ani obcięci na krótko). Atutem będzie też posiadanie własnego konia. Do wiadomości trzeba dołączyć swoje zdjęcie.

Termin wysyłania zgłoszeń to 1 maja 2015 r.

SM

AKTUALIZACJA: Oczywiście to był nasz żart na prima aprilis. Tym którzy się poznali gratulujemy a tym którzy mieli nadzieję, że wystąpią w filmie współczujemy. 😉