Poważna awaria wodociągu

Poważna awaria wodociągu w gminie Fajsławice. Służby komunalne pracują nad jej uśnięciem i trudno na chwilę obecną określić jak długo to potrwa. Na pewno dziś w nocy część mieszkańców gminy zostanie bez wody.

Do awarii doszło wczoraj w nocy. Sieć wodociągowa zaopatrująca miejscowości Siedliska Pierwsze i Drugi, Suchodoły, Fajsławice, Marysin i Ksawerówka rozszczelniła się i doszło dużych wycieków. W konsekwencji jedna z dwóch pomp ze studni w Siedliskach została przeciążona i uległa awarii. Pracownicy gminy próbują od wczoraj ustalić, w którym miejscu doszło do przecieku oraz szykują się do wymiany pompy. Nowa jest już na miejscu. Na miejscu jest też już koparka sprowadzona do usunięcia przecieku, ale będzie mogła zacząć działać dopiero w momencie ustalenia miejsca problemu.

Większość z domów położonych w miejscowościach Siedliska Pierwsze i Drugie, Suchodoły, Marysin i Ksawerówka pozostanie bez wody do jutra. Sytuacja jest jednak na tyle poważna, że może to się to znacznie przedłużyć.

Fajsławice i Wola Idźkowska zostały tymczasowo podłączone do wodociągu czerpiącego wodę ze studni w Gardzienicach, który na co dzień zapatruje Kosnowiec, Bielechę, Ignasin i Boniewo. Nie jest on jednak przystosowany do tak dużych obciążeń i woda pojawi się jedynie w niżej położonych domostwach.

Na czas awarii gmina zorganizowała doraźną pomoc i wodę rozwożą strażacy.

SM