Powiatówki pod śniegiem

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas o interwencję w sprawie odśnieżania dróg powiatowych na terenie naszej gminy. W jego opinii „Powiat w tej chwili ignoruje nas całej linii”. W związku z tym zwróciliśmy się do dyżurnego zimowego utrzymania dróg powiatowych o wyjaśnienie tej sprawy.

Dyżurny wyjaśnił, że odśnieżaniem dróg powiatowych na terenie naszej gminy zajmuje się prywatny przedsiębiorca, którego zleceniodawca jest Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie. Według informacji jakie posiadał dyżurny wszystkie drogi powiatowe położone na terenie naszej gminy, były odśnieżone w godzinach przedpołudniowych.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi, które z minuty na minutę potrafią zmienić sytuację na drogach, prosimy o informowanie nas lub dyżurnego zimowego utrzymania dróg powiatowych o wszelkich utrudnieniach. Kontakt do dyżurnego tel. 82 576 30 05 lub 605 847 754.

Według dyżurnego w dniu dzisiejszym najgorsza sytuacja na drogach powiatowych powiatu krasnostawskiego miała miejsce w miejscowości Bzite, gdzie do pomocy przy udrażnianiu drogi wezwano ładowarkę oraz w miejscowościach Łukaszówka i Orchowiec.

Najgorsza sytuacja jest oczywiście na drogach gminnych. Niektóre z nich są nieprzejezdne.