Premier Ewa Kopacz na uroczystości z okazji 95 – lecia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

Rocznica 95-lecia LUW

Przemówienie Premier Ewy Kopacz na Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie

Premier Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystości z okazji jubileuszu 95 – lecia istnienia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W swoim przemówieniu podkreśliła, że zawsze z radością wraca do Lublina. Zapewniła, że ufa w pełen profesjonalizm pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i namawiała do pełnego empatii podejścia do spraw, z jakimi obywatele zwracają się do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

Budynek Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4

– Wizyta pani premier to dla nas wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie do tego, aby urząd był przyjazny dla interesanta, nie – petenta, a właśnie interesanta, aby obywatele otrzymywali pełną, profesjonalną informację. Nawet jeżeli nie można załatwić jakiejś sprawy, a są takie sytuacje, to trzeba obywatelowi to wyjaśnić tak, aby wiedział w jaki sposób ta sprawa może być rozwiązana – stwierdził wojewoda Wojciech Wilk przypominając tylko kilka elementów działalności urzędu wojewódzkiego składających się na wysiłek budowy nowoczesnego społeczeństwa, takich jak aplikacja Regionalny System Ostrzegania, czy budowę nowoczesnego systemu powiadamiania ratunkowego w oparciu o Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli numer alarmowy 112.

 W dalszej części ceremonii premier i wojewoda odznaczyli pracowników zasłużonych w pracy na rzecz mieszkańców i kraju odznaczeniami państwowymi.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/