Program „Uwaga!” o absurdalnym konflikcie w Jastkowie

uwaga_samońWójt gminy Jastków w Lubelskiem od lat – z niewiadomych przyczyn – uważa, że dyrektorka podległej mu szkoły podstawowej nie posiada właściwych kwalifikacji, by być dyrektorem. Mimo że jej kompetencje potwierdzają wszelkie możliwe instytucje, a ostatnio zarzuty o mobbing postawiła mu prokuratura – wójt uparcie tkwi przy swoim, tocząc z dyrektorką kolejne sądowe batalie. Oczywiście za pieniądze podatnika.

– W 2000 roku stanęłam do konkursu i go wygrałam. Powierzono mi stanowisko dyrektora i pracę nauczyciela jednocześnie. Po pięciu latach przedłużono mój okres pracy o kolejne pięć lat. Wtedy wójtem nie była jeszcze ta sama osoba – zaczyna opowieść Beata Dzierżak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Płouszowicach.

Wójt gminy, o którym mowa, to Zbigniew Samoń. Swoje stanowisko pełni już drugą kadencję. Z wykształcenia jest rolnikiem. Bezpartyjny, lecz sympatyzujący z PSL-em.

– Od momentu gdy ostro wypowiedziałam się na temat dowożenia dzieci do szkoły zaczęły się kłopoty. Uważałam, że jakość BUS-ów jest słaba i kierowałam z tą sprawą rodziców do pana wójta – kontynuuje pani Beata.

Czytaj więcej….

Zobacz cały program TUTAJ

źródło/fot: TVN