Prośba o wsparcie działań antydyskryminacyjnych

Kinga Kulik

Od ponad 2 lat w lubelskim stowarzyszeniu Homo Faber doradzam osobom, które podejrzewają, że doświadczyły dyskryminacji. Zgłaszają się do nas w sprawach: nękania osoby z niepełnosprawnością intelektualną, przemocy ze strony męża, ale też bezprawnego działania pracodawcy czy zatrzymania dzieci przy ojcu po rozwodzie.

Potrzebujemy 30 tys. zł, żeby poradnictwo antydyskryminacyjne mogło skutecznie działać do końca roku. Proszę o wpłatę za pomocą tej strony: www.pomagam.zrzutka.pl/antydyskryminacja lub bezpośrednią wpłatę na konto Homo Faber: 42 1940 1076 3069 8598 0005 0000 (tytułem: darowizna na cele statutowe-antydyskryminacja).

Przez ostatni rok intensywnie pracowałyśmy nad tym, żeby poradnictwo działało nawet, gdy nie będziemy mieć dofinansowania z grantów. W tej chwili pomaga nam 12 wolontariuszek, które przygotowują pisma, piszą artykuły na portal czy obserwują rozprawy sądowe. Organizujemy bezpłatne konsultacje prawne, dzięki adwokatom i radcom prawnym, których przekonaliśmy, że warto się zaangażować. Ale to nie oznacza, że nie ponosimy kosztów biura albo pracy osoby, która sprawia, że to wszystko działa. Tutaj możesz o tym przeczytać – http://hf.org.pl/antydyskryminacja/.

Chciałabym, żeby antydyskryminacja nie była finansowana z krajowych pieniędzy publicznych ani miejskich, bo organy władzy to te podmioty, które najczęściej krytykujemy. Zależy mi na tym, żeby zmienić sposób finansowania, chociaż częściowo. Potrzebujemy swobodnej puli pieniędzy, które umożliwią nam elastyczne działanie, gdy to jest potrzebne, a nie pozwolą realizować tylko to, co wpiszemy w budżet konkretnego projektu. Taką sytuację zapewni nam wsparcie od pojedynczych osób.

Dlatego proszę cię o wpłatę za pomocą tej strony: www.pomagam.zrzutka.pl/antydyskryminacja lub bezpośredniej wpłaty na konto Homo Faber: 42 1940 1076 3069 8598 0005 0000 (tytułem: darowizna na cele statutowe-antydyskryminacja).

Potrzebujemy 1000 osób, które wpłacą 30 zł do pełnego sukcesu. Każda wpłata nas do tego zbliża o krok. Jeżeli możesz, przekaż tę informację znajomym, dla których przeciwdziałanie antydyskryminacji i pomaganie konkretnym ludziom też jest ważne. My to robimy.

Kinga Kulik