Przed nami powroty ze świątecznego weekendu – powoli!

DrogówkaWzmożonych kontroli drogowych mogą spodziewać się dziś kierowcy na drogach Lubelszczyzny. Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną jazdę podczas powrotów z listopadowego weekendu. Podczas dwóch pierwszych dni akcji Znicz 2014 na drogach województwa doszło do 3 wypadków, w których 3 odniosły obrażenia. Odnotowaliśmy 92 kolizje drogowe, zatrzymanych zostało 30 nietrzeźwych kierujących.

Przed nami powroty ze świątecznego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

Osoby piesze muszą pamiętać o odblaskach i o tym, że w przypadku braku chodnika należy korzystać z pobocza lewej strony drogi. Każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

Podczas dwóch pierwszych dni tegorocznej akcji Znicz na drogach naszego województwa doszło 3 wypadków, w których 3 osoby odniosły obrażenia. Odnotowaliśmy 92 kolizje drogowe, zatrzymanych zostało 30 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KWP Lublin