Przed wyborami ogrodniczy, po wyborach Biedronka. Wójt oszukał mieszkańców?

BiedronklaBudowano „centrum obsługi produkcji ogrodniczej”, ale tuż po wyborach na obiekcie pojawił się szyld sieciowego dyskontu. Zdziwienia nie kryją nawet radni. Mniejsze sklepy w podlubelskiej miejscowości już liczą straty.

Po otwarciu Biedronki obroty spadły nam o jakieś 20-30 procent. A co będzie dalej? – pyta Wiesława Szkutnik, prezes Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „Samopomoc Chłopska” w Niemcach koło Lublina.
Spółdzielnia prowadzi na terenie gminy kilkanaście sklepów, a w Niemcach kilka: spożywczy, przemysłowy i metalowy. W tej miejscowości ma też piekarnię. – Na pieczywie na razie strat nie widać. Pieczemy tradycyjne pieczywo, mamy swoich klientów – mówi Szkutnik. – Spadek widoczny jest w przypadku innych produktów spożywczych, ale też przemysłowych. Mniej sprzedajemy kosmetyków czy chemii.

O tym, że w Niemcach budowana jest Biedronka prezes Szkutnik nie wiedziała do ostatniego momentu. – To było budowane w tajemnicy, choć mieliśmy swoje podejrzenia – opowiada. – Wisiał baner z informacją, że będzie to centrum ogrodnicze. Dopiero dwa dni po wyborach pojawił się napis Biedronka.

Więcej…

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl