Przekaż swój 1% na szczytny cel

Jeśli nie wiecie jeszcze na co przekazać swój 1% podatku to mamy dla Was dwie propozycje.

Pierwszą organizacją na którą warto przekazać swój datek jest Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic. jest to jedyna organizacji pożytku publicznego uprawnionych działająca na terenie naszej gminy. Prezes Towarzystwa deklaruje, że pozyskana kwota zostanie przekazana na odnowę starego cmentarza, a także jako wkład własny do projektów które będą realizowane w 2020 roku.

Nr KRS Towarzystwa to 0000037831.

Drugą organizacją jaką polecamy jest lubelska Fundacja Wolności, która zajmuje się kontrolą polityków i urzędników, wydatkujących nasze pieniądze. Działa na terenie województwa lubelskiego. Dzięki swojej skuteczności, do fundacji coraz częściej zwracają się mieszkańcy, wskazując na nieprawidłowości w funkcjonowaniu administracji (podejrzenia korupcji, kumoterstwa, marnotrawstwa publicznych pieniędzy). Często mieszkańcy boją się publicznie o tym mówić, aby się nie narażać. Organizacja analizuje wszystkie zgłoszenia i podejmuje interwencje. W ostatnim czasie np. zapytała o powody przechodzenia sędziów w stan spoczynku, przed zakończeniem prowadzonych przez nich spraw sądowych oraz koszty z tym związane.

Fundacja zajmuje się również monitorowaniem i analizowaniem pracy samorządowców. Po dwuletnim monitoringu zaproponowała reformę rad dzielnic w Lublinie a w grudniu dokonała podsumowania aktywności miejskich radnych. Politycy liczą się ze zdaniem fundacji, ale nie wszystkim jej działania się podobają.

Nr KRS Fundacji to 0000428743.

SM