Przewoził nielegalny alkohol. Wpadł w Fajsławicach

Nielegalny alkohol

150 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z krasnostawskiej drogówki. Bezakcyzowy towar przewoził samochodem 31-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. Towar trafił do depozytu, a przewożący go mężczyzna do policyjnego aresztu.

Wczoraj w Fajsławicach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie  zatrzymali do kontroli skodę octavię. Samochodem podróżował 31-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana.

W bagażniku pojazdu mundurowi ujawnili 30 pięciolitrowych butelek ze spirytusem. Nielegalny alkohol został zabezpieczony do policyjnego depozytu, a pojazd którym jechał, odholowano na parking strzeżony. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że wobec mężczyzny została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania z powodu przekroczenia limitu 24 punktów karnych.

Dzisiejszą noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowana została na ponad 8 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony przez 31-latka czyn, grozi przepadek zabezpieczonego towaru oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP Lublin