Radni zdecydowali o losie wąwozu lessowego w Siedliskach

Siedliska

W dniu dzisiejszym odbyła się kwietniowa sesja Rady Gminy Fajsławice. W trakcie zebrania radni decydowali między innymi o losie przebudowy wąwozu lessowego w Siedliskach Drugich. Ich decyzja najbardziej zaskoczyła wójta.

Przypomnijmy, że wójtowi udało się pozyskać już milion złotych na przebudowę tego wąwozu od Ministra Administracji i Cyfryzacji. Całkowity koszt  inwestycji jest jednak o 700 tys. wyższy. Żeby wyłożyć brakującą kwotę, nasza gmina musiałaby się także zapożyczyć. Miesiąc temu radni w trakcie sesji poprosili o czas do namysłu. Wszystko chcieli dokładnie policzyć i rozplanować.

Dziś na sesji odbyła się debata na ten temat i głosowanie, w którym większość radnych sprzeciwiła się przebudowie wąwozu. Za przekazaniem środków na ten cel było 5 radnych, 7 się sprzeciwiło, 2 wstrzymało od głosu, a jedna osoba była nieobecna. Większość radnych uznała, że w chwili obecnej nie stać nas tak kosztowną inwestycję.

W trakcie sesji zostały podjęte uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2015 r. oraz o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

NASZYM ZDANIEM

To nowa sytuacja. Radni podjęli decyzję wbrew wójtowi. I to w sprawie, na której mu bardzo zależało. Taka sytuacja nie miała miejsca od wielu, wielu lat. Świadczy to o tym, że nowi radni powoli „wyrastają z pieluch” i zaczynają podejmować samodzielne decyzje. Co z nich wyrośnie, to się jeszcze okaże.

SM