Rockowo na rynku w Krasnymstawie

Krasnystaw Rocks

Kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!” odbędzie się dnia 25 lipca na Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz czwarty będzie gościć fanów (nie tylko) gitarowego grania. W ubiegłych latach w Krasnymstawie zagrały m.in. K.A.S.K., Bremmen, Mel Tripson, Pluton, Mohipisian czy Na Tak. Tym razem wystąpią dla nas: Juvenate, Haust, The Underground Man i Logic In Action!

KRASNYSTAW ROCKS!
PROMOCJA PŁYTY „NOWA LUBELSKA MUZYKA 2”

25 LIPCA 2015 r.

RYNEK MIEJSKI

GODZ. 17:30

WSTĘP WOLNY

ZAGRAJĄ:

ok 17:30 JUVENATE

ok 18:45 HAUST

ok 19:50 THE UNDERGROUND MAN

ok 21:00 LOGIC IN ACTION!

Organizator: Krasnostawski Dom Kultury

Patronat medialny: Nowy Tydzień, BSNK

Godzinowy rozkład koncertów może ulec zmianie!

JUVENATE
Juvenate tworzą Piotr Kowalik (wokal), Łukasz Żurawski (perkusja) i Łukasz Neumann (instrumenty klawiszowe). Grają to co ostatnio modne na świecie. Mieszają elektronikę z artystycznym popem. Ich brzmienie jest surowe, pełne zadumy i melancholii, chociaż nie brak w nim żywiołowości i energii. Panowie umiejętnie podpierają się beatem wygenerowanym komputerowo, nie kopiując przy tym Kampu! czy Fair Weather Friends. Dźwięki są bardziej syntetyczne, naznaczone w dużym stopniu minimalizmem.
W Krasnymstawie Juvenate zaprezentuja m.in. utwory ze swojej debiutanckiej epki zatytułowanej po prostu „Juvenate”.

Więcej:
Facebook
www.facebook.com/JuvenateKRK
YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCwOEcWZZl5oW77N0fytcpIQ

HAUST
Nowy projekt ostatniego Mohikanina krasnostawskiego rocka – Maćka Wolanina. Maciej to utalentowany wokalista, ale też gitarzysta, basista, perkusista. Studiuje animację kultury na UMCS. Współtworzył Pluton, z którym nagrał dwa dema oraz LKS (najpopularniejszy krasnostawski zespół ostatnich lat z pogranicza rocka / bluesa). W ubiegłym roku na „Krasnystaw Rocks!” zaprezentował się razem z post / sludge metalowym Korytem Wieprza (post /sludge metal). Od kilku miesięcy nagrywa solo. Jego hard rockowy utwór „Last Dream” dotarł do 4. miejsca „Lublisty” Radia Lublin. W maju powołał do życia nowy zespół Haust, który tworzą: Maciej Wolanin – wokal, Michal Madeja – gitara, Karol Karauda – gitara, Michal Antoniak – perkusja oraz Alan Kwiecień – gitara basowa.

Więcej:
Facebook

https://www.facebook.com/maciekwolaninmlody

YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCkD9ooyZ1ldtXv_6rktwbsA

THE UNDERGROUND MAN
The Underground Man powstał w 2014 roku w Lublinie. Kapelę założyli: Gafyn Davies (gitara, wokal), Dorota Turkiewicz (klawisze) oraz Darek Hanaj (perkusja). Wcześniej w/w muzycy współpracowali przy solowej płycie Daviesa „Broken Romance”. Skład uzupełnił znany z formacji Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych basista Radek Barszcz. Na koncie zespołu szybko pojawiły się pierwsze sukcesy. The Underground Man zagrał na lubelskich „Medykaliach 2015”. W marcu bieżącego roku zwyciężył w organizowanym przez pub „U Szewca” przeglądzie „STS”. W nagrodę zaprezentował się podczas „Nocy Kultury”. Zespół wystąpił także na jednej ze scen „Orlen Warsaw Marathon Jam Session 2015” i w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w ramach „Offsesji”!
Podczas „Krasnystaw Rocks!” usłyszymy m.in. singiel „Inside Of Me”. Promuje on debiutancką epkę zespołu „From The Basement”. Płyta TUM to dość oryginalna fuzja pop-rocka z electro. Niemniej jednak powinna usatysfakcjonować także miłośników innych gatunków muzycznych. Jeden z jurorów „Sceny Talentów Szewca” dosłuchał się w twórczości zespołu bluesowo – country’owego zacięcia i stylistyki pomiędzy Johnnym Cashem, a Lou Reedem. Do „Inside Of Me” kapela we współpracy z Michałem Braumem (współpracownikiem  m. in. Artura Rojka i Hey) przygotowała swój pierwszy teledysk.
Więcej:
Oficjalna strona
www.theundergroundman.com
Facebook

https://www.facebook.com/TheUndergroundMan?fref=ts

LOGIC IN ACTION!
Logic In Action! to lubelski zespół tworzący bliżej nieokreślony rodzaj rocka progresywnego. Cechą wyróżniającą grupę jest nie tylko swobodne czerpanie motywów z różnych, często odległych gatunków muzycznych przy konstruowaniu intrygujących kompozycji, ale również wykorzystanie w tym celu zwykłych gitar akustycznych – nawet do uzyskania tych najcięższych brzmień. Podczas eventu LIA!zagrają nie tylko znane ich fanom kawałki, takie jak „What We’ve Chosen”, „Dark Funky”, czy „Jesus 3000″, ale również kilka zupełnie nowych kompozycji! Zespół tworzą: Rafał Dubas (gitara, wokal), Piotr Rybczyński (gitara), Dawid Leszczyński (gitara basowa), Konrad Groen (perkusja).

Więcej:
Facebook
www.facebook.com/nologicinaction
Soundcloud