Rowerzysta z Fajsławic zderzył się z autobusem

Wypadek oleśniki

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Jazda pod wpływem alkoholu oraz brak elementów odblaskowych przyczyniły się najprawdopodobniej do wypadku, jaki miał miejsce wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Oleśniki gm. Trawniki. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym, jak czołowo zderzył się z autobusem. Jego rower nie był oświetlony, zaś on sam, nie posiadał odblasków.

Wypadek oleśniki 2

Źródło zdjęcie: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Do wypadku doszło około godz. 21.30. Ze wstępnych ustaleń świdnickich policjantów wynika, że 26-letni rowerzysta,  mieszkaniec gm. Fajsławice,  poruszając się pasem przeznaczonym dla przeciwnego kierunku jazdy zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem marki Mercedes.

W wyniku tego wypadku, cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do lubelskiego szpitala. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Od 26-latka pobrana została także  krew do badań. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że kierowany przez 26-latka rower nie był oświetlony. Cyklista nie miał też na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Nikomu z podróżujących autobusem osób nic się nie stało.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/