Rozmawiali o posterunku policji w Fajsławicach

Budynek Urzędu Gminy w Fajsławicach

Policja zajmie pomieszczenia na piętrze, po prawej stronie nad wejściem

Dziś o 13.00 rozpoczęło się spotkanie dotyczące odtworzenia posterunku policji w Fajsławicach. Zostało zorganizowane na prośbę radnych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Ich gościem był podinsp. Mariusz Kołtun – p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

Policja rozpoczęła przygotowania do zorganizowania swojej placówki w Fajsławicach na wniosek władz gminy. Z wizji funkcjonowania posterunku, jaką przedstawił komendant policji wynika, że placówka będzie zorganizowana w sposób zbliżony do tego jak działają posterunki w Siennicy Różanej i Izbicy. Na miejscu ma pracować sześciu policjantów – kierownik, dwóch dzielnicowych, dwóch kryminalnych i jeden funkcjonariusz patrolowy. Biorąc pod uwagę ten skromny skład, będą musieli wykazywać się elastycznością i nieraz zastępować się w swoich zadaniach. Policjanci będą głownie pełnili zadania porządkowe oraz w ich zainteresowaniu będą głównie drobne wykroczenia takie jak przemoc domowa, drobne kradzieże i zachowania chuligańskie. Poważniejszymi sprawami będzie się zajmowała komenda w Krasnymstawie.

Ustalono, że siedziba posterunku będzie się mieściła w budynku Urzędu Gminy, w pomieszczeniach obecnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach. Wójt Tadeusz Chruściel szacuje, że całkowite koszty dostosowania pomieszczeń dla policji i nowego lokalu dla pomocy społecznej, wyniosą około 50 tys. zł. Jako pierwsze zostaną wyremontowane pokoje nad dawną apteką (naprzeciwko „bloków”), zostaną tam przeniesione panie z opieki społecznej i dopiero wtedy rozpocznie się remont lokalu dla policji. W ramach prac zostaną dobudowane dwie ściany, a także łazienka. Prace mają wykonać pracownicy urzędu gminy.

Termin uruchomienia posterunku uzależniony jest od zakończenia remontów. Wójt ma nadzieję, że będzie to połowa grudnia 2016 r. Placówka ma być czynna w dni powszednie, prawdopodobnie od godz. 8.00 do późnych godzin wieczornych (20.00 lub 22.00). W razie potrzeb funkcjonariusze będą pełniki dyżury także w weekendy, jeżeli np. będzie organizowana duża impreza masowa.

SM