Rozpoczęcie roku szkolnego w Fajsławicach

Szkoła w Fajsławicach

1 września 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9:00 uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach, którą celebrował ks. proboszcz Marek Hawrylak i ks. wikariusz Tomasz Skałecki. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 nastąpiło poświęcenie placu zabaw dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz  jedna ze zmodernizowanych sal lekcyjnych. Następnie w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz przedszkolaków, uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również: Zastępca Wójta Gminy Fajsławice Pan Krzysztof Gałan, rodzice wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców Panem Leszkiem Wójcikiem.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Janusz Pędzisz. Po komendzie: Baczność – został wprowadzony sztandar szkoły.

Pan Dyrektor powitał wszystkich bardzo serdecznie i życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie głos zabrała pani dyrektor Aneta Kosmala przedstawiając wyniki realizacji projektów w których uczestniczyła nasza szkoła. Złożyła podziękowania organowi prowadzącemu, nauczycielom i rodzicom. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował Zastępca Wójta Pan Krzysztof Gałan. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Następnie Pan Dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

3 – latki p. Amelia Bogusz i p.Wiktoria Biłan

4 – latki p.Paulina Greczkowska

5 – latki A p. Małgorzata Kopeć

5 – latki B p. Małgorzata Madeja

kl. I A p. Halna Kalisz

kl. I B p. Halina Błaziak

kl. I C p. Joanna Kulbaka

kl. II p. Ewa Szyszko

kl. III A p. Urszula Paluch

kl. III B p. Wiesława Sidor

kl. IV A p. Iwona Sałaga

kl. IV B p. Wojciech Wypych

kl. V A p. Ewa Salecka

kl. V B p. Jolanta Szymańska – Wacławik\

kl. VI A p. Jerzy Wit

kl. VI B p. Dagmara Soska

Po zakończeniu części oficjalnej  uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Podsumowując; po dwóch miesiącach wakacji wróciliśmy do ,,szarej” rzeczywistości. Oznacza to jedynie, że musimy przestawić nasz zegar na poranne wstawanie, wziąć się w garść i do pracy.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl