Rudnik: Stracił rękę podczas prac polowych

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w gminie Rudnik. Wczoraj podczas prac polowych 37-letni rolnik podczas prasowania słomy stracił lewą rękę. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają że przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest gwarancją uniknięcia podobnych wypadków.

Wczoraj dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie z centrum Ratownictwa Medycznego, że w miejscowości Wierzbica doszło do zdarzenia, w którym poważnych obrażeń ciała doznał jeden z rolników. Jak ustalili policjanci 37 – letni mieszkaniec gminy Rudnik w godzinach popołudniowych, podczas prasowania słomy na swoim polu stracił lewą rękę.

Do zdarzenia doszło, gdy podczas zablokowania słomy w prasie, mężczyzna sam próbował odblokować maszynę.  Na miejsce przybyła karetka pogotowia oraz śmigłowiec ratownictwa medycznego, którym poszkodowany został przetransportowany do jednego z lubelskich szpitali.

Policjanci apelują o ostrożność, przypominają że okres żniw to czas zwiększonej ilości nieszczęśliwych zdarzeń przy pracach polowych. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest gwarancją uniknięcia podobnych wypadków.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/