Rusza budowa łącznika Puławy z drogą ekspresową S17

Łącznik Puławy - Kurów

Źródło zdjęcia: http://www.lublin.uw.gov.pl

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 biegnącej przez województwo lubelskie ma zielone światło na realizację. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek 30 marca 2016 r. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów na odcinku granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł „Sielce” obecnie „Kurów Zachód”(bez węzła). Część nr 3: odcinek dojazd do przeprawy mostowej na rzece Wiśle.

Przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie gminy Puławy i Końskowola oraz miasta Puławy. Stanowić będzie połączenie drogi ekspresowej S17 z przeprawą mostową na Wiśle w Puławach, zlokalizowaną w ciągu drogi ekspresowej S12.

Długość projektowanego odcinka drogi wyniesie ok. 12 km. Początek odcinka znajduje się w km 10+983,28 za obiektem inżynierskim – mostem w Puławach, koniec w km 22+902,65 przy dowiązaniu się do istniejącej drogi ekspresowej S17 (węzeł Kurów Zachód) prowadzącej do miasta Lublin. Droga przebiegać będzie po nowym śladzie, głównie przez tereny o charakterze rolniczym i leśnym.

Źródło: LUW