Są pieniądze na budowę targu w Boniewie

 

Źródło zdjęcia: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu naszego województwa odebrali z rąk wicemarszałka Grzegorza Kapusty umowy na działania związane z inwestowaniem w targowiska, na których będzie można promować żywność lokalną. Wśród nich znalazł się także projekt z naszej gminy.

– Lubelskie stoi zdrową, ekologiczną żywnością. Te umowy dają szansę dobrego wykorzystania potencjału, który drzemie w lokalnych społecznościach i stworzenia prawdziwego rynku zbytu dla produktów wytwarzanych miejscowo – powiedział przy okazji wręczenia wicemarszałek Grzegorz Kapusta. Dofinansowane projekty dotyczą budowy 8 i przebudowy 10 targowisk.

W tej edycji konkursu złożono 22 projekty. Ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowało się 18 projektów na kwotę ponad 26 mln, z czego wartość pomocy z EFRROW to ponad 16 mln zł. Najwyżej zostały ocenione projekty gmin: Kodeń, Frampol, Wojsławice (każdy na 54 pkt.), Cyców, Sosnowica, Konstantynów (po 50 pkt.) oraz miasta Tomaszów Lubelski (48 pkt.).

Za najbardziej innowacyjny w skali województwa został uznany projekt gminy Fajsławice, który oprócz budowy targowiska w miejscowości Boniewo, dotyczy również utworzenia obiektu do promocji produktu lokalnego. Targowisko ma być urządzone w budynku dawnej szkoły podstawowej.

SM