Sąd zajmie się kierowcą, który woził dzieci bez uprawnień

Źródło zdjęcia: www.witd.lublin.pl

Dziś krasnostawska policja złożyła wniosek o ukaranie kierowcy, który przez miesiąc woził dzieci pomiędzy Fajsławicami a Krasnymstawem bez uprawnień. Mandatem został także ukarany pracownik Urzędu Gminy, który udostępnił mu samochód.

O sprawie pisaliśmy trzy tygodnie temu. W dniu 06 listopada 2017 r. inspektorzy Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali autobus, będący własnością gminy Fajsławice, którym przewożone były dzieci do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krasnymstawie. Kontrola wykazała, że kierowca nie ma prawa jazdy kategorii D, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Funkcjonariusze zakazali mu także jazdy tym pojazdem, do czasu uzyskania uprawnień.

Po publikacjach w lokalnych mediach sprawą zainteresowała się policja, która ustaliła, że nie było to pojedyncze zdarzenie. Rzecznik prasowy krasnostawskiej policji Piotr Wasilewski poinformował nas wczoraj, że dziś w sądzie zostanie złożony wniosek o ukaranie kierowcy za wykroczenie dotyczące jazdy bez stosownych uprawnień w okresie od 2 października do 3 listopada 2017 r. Mandatem karnym w kwocie 100 zł został ukarany pracownik urzędu gminy, który nie sprawdził, czy kierowca posiada uprawnienie do kierowania autobusem.

Władze gminy niechętnie komentują całą sytuację. Niektórzy dziennikarze do dnia dzisiejszego nie doczekali się odpowiedzi. Jeżeli już uda się komuś porozmawiać w tej sprawie, dowiaduje się, że kierowca jeździł autobusem po zdanym z wynikiem pozytywnym egzaminie na prawo jazdy kat. D, a przed wydaniem mu stosownych uprawnień. Jednak zdaje się, że sami urzędnicy nie wierzą w to co mówią. Bowiem kilka dni temu same władze gminy przesłały na policję donos na tego kierowcę.

SM