Sensacja! Wójcik ponownie Przewodniczącym Rady Gminy.

Rada Gminy Fajsławice

No i mamy niemałą sensację. Wbrew wcześniejszym ustaleniom koalicyjnym, Przewodniczącym Rady Gminy Fajsławice został radny opozycji. W tajnym głosowaniu największą ilość głosów uzyskał Andrzej Wójcik, który w wyborach objął mandat z komitetu Radosława Idzika. Wójcik sprawował już tą funkcje w poprzedniej kadencji. Nie powinien więc mieć problemów z objęciem powierzonych obowiązków. Rywalizację wygrał z Anną Bochniarz, która w wyborach startowała z komitetu wyborczego wójta Tadeusza Chruściela. O wyborze zdecydował zaledwie jeden głos. Osiem osób poparło Wójcika, siedem Bochniarz.

Co ciekawe, żaden z radnych wójta nie objął także stanowiska wiceprzewodniczącego Rady. Bochniarz zaskoczona rozwojem sytuacji odmówiła ubiegania się o funkcję zastępcy Wójcika. Ostatecznie  drugie miejsce w Radzie objęła Maria Baran, z komitetu wyborczego „Skarpa”. Pani Maria przez wiele lat była pedagogiem i dyrektorem w Szkole Podstawowej w Boniewie.

Powyższe wybory z pewnością nie były na rękę obecnemu wójtowi Tadeuszowi Chruścielowi. Koalicja zawiodła. To problem, z którym będzie musiał sobie poradzić w najbliższym czasie. My z ciekawością będziemy śledzić dalszy  rozwój sytuacji.