Tenisowy sezon 2017/2017 pełen medali

Kończy się sezon 2017/2018. Po bardzo udanym poprzednim, nie myślałem że ten będzie lepszy, okazało się inaczej. W obecnym sezonie nasze dziewczyny zdobyły 12 medali: 5 złotych, 2 srebrne, 5 brązowych na zawodach w randze mistrzostw województwa.

Najcenniejszy z nich to złoty na MW Seniorów w Tomaszowie Lubelskim w grze podwójnej Tymicka Kinga i Szewczak Weronika. Kinga 14 lat kadetka, Weronika 16 lat juniorka pokonały w finale siostry Patrycję i Natalię Danaj z Krakowa reprezentujące drużynę SMS Włodawa. Mecz był bardzo zacięty od stanu 0-2 do 3-2 w setach dla naszych dziewczyn.

Kolejne ważne zawody to Mistrzostwa Województwa Juniorów w Biłgoraju, gdzie Weronika Szewczak, nr 5 rankingu, bez problemów dociera do półfinału. 7 setowy mecz z „jedynką” województwa – Gabrielą Jakoniuk, przegrywa 4:3, mamy brąz. Gra podwójna Weronika i Paulina Tatysiak o wejście do strefy medalowej grają z parą klubową Fali Piotrawin. Po pięciu setach wygrywają 3:2 i 18-16 w piątym secie. Mamy kolejny brąz. Gra mieszana Weronika i Radek Chreścian rozstawieni z numerem piątym w półfinale trafiają na „jedynkę” Jakoniuk, Warpas. Bardzo zacięty mecz wygrywamy 3:2 i są w finale. Finał gładko, 3:0 dla nas, mamy złoto.

W Mistrzostwach Województwa Kadetów w Biłgoraju startuje Kinga Tymicka. Jest rozstawiona z nr 2. Po drodze do finału ma bardzo niewygodnych przeciwników, Natalię Bajon i Karolinę Ochnik, obie z długimi czopami na paletkach. Obawy jednak nie potwierdzają się. Z Ochnik wygrywa 4:0, z Bajon 4:1. Przed finałem, trzeba rozegrać mecz Miksta. Kinga gra z Patrykiem Bieleckim, są murowanym faworytem do złota, ale okazuje się, że po meczu z Bajon rakietka jest złamana. Mimo pewnych problemów udało się go wygrać rakietką koleżanki. Najgorsze jest jednak to, że przed nią są jeszcze dwa finały. „Co Kropelka sklei, sklei…”. Udało się. Po 20 minutach rakietka trzyma się i mamy 2 złote medale. Pozostała jeszcze gra podwójna w której Kinga i Julia Wójcik wywalczyły brązowy medal.

Kolejne Mistrzostwa SZS Zawody rozgrywa się drużynowo i indywidualnie. Jesienią nasze dziewczyny dotarły do zawodów wojewódzkich, gdzie po bardzo zaciętym meczu przegrały finał z Gimnazjum w Łaziskach 3:2 zdobywając srebrne medale. W zawodach indywidualnych, do finałów wojewódzkich dotarła Weronika Szewczak. Kinga z powodu zajęć szkolnych nie uczestniczyła w zawodach rejonowych. W Parczewie na Weronikę nie było mocnych: 2:0 z Bajon, 2:0 z Osuch i 2:1 z Jakoniuk. Był to rewanż za drużynówkę. Szkoda Kingi, bo myślę że przy jej udziale w rejonie to na województwie było by o jeden medal więcej.

Mistrzostwa Województwa LZS. W tym samym czasie, gdy Kinga grała w MWK w Biłgoraju, Weronika grała w Zamościu w Mistrzostwach Województwa LZS. Po bardzo zaciętym meczu finałowym pokonała Annę Lipską i wywalczyła złoty medal w kategorii juniorek. W rozgrywanych GP LZS Weronika startowała 3 razy, z czego 2 razy wygrała kategorię seniorek, a 1 raz była druga.

Rosną następcy Weroniki i Kingi. W obecnym sezonie pojawiło się kilkoro zawodników rokujących duże nadzieje na przyszłość. Są to uczniowie szkoły podstawowej, którzy robią duże postępy i widać, że mają duży potencjał rozwojowy. Chcę wymienić: Serafin Antonina, Baran Nikola, Salecka Wiktoria, Kowalska Katarzyna, Pioś Matylda, bracia Nikodem i Gabriel, Baran Daniel, Bogusz Fili, Dubaj Gabriel oraz Sałaga Szymon. W ostatnim okresie rośnie też forma Julii Kowalskiej. W GP LZS raz była 2, a ostatni turniej w Niemcach wygrała w kategorii młodziczek. Wygrała też 1 grę w II lidze kobiet grając na drugim stole. Julka awansowała z 3 miejsca w rejonie do zawodów wojewódzkich SZS.

Co nas czeka? W najbliższym czasie Weronika Szewczak wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów w Krośnie, a Kinga Tymicka w Mistrzostwach Polski Kadetów w Luboniu koło Poznania. Prawo startu w tych zawodach wywalczyły w Tomaszowie Lubelskim 15 kwietnia 2018 r., gdzie wygrały turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski zajmując pierwsze miejsca w swych kategoriach. Czekają nas Drużynowe Mistrzostwa Województwa kadetów, żaków i skrzatów. 20 maja 2018 r. półfinał Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym najprawdopodobniej odbędzie się w Fajsławicach.

Tadeusz Bochniarz

Galeria zdjęć: