Siedliska Drugie: Konkurs ekologiczny „OMNIBUS 2016”

„Niech Każdy z nas będzie lekarzem Ziemi”

26 kwietnia 2016 r. został przeprowadzony i rozstrzygnięty X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „OMNIBUS 2016” w Siedliskach Drugich dla uczniów klas III szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów reprezentujących: Szkołę Podstawową w Boniewie – Ignasinie, w Fajsławicach oraz w Siedliskach Drugich. Konkurs ma przypominać ludziom, że nie są jedynymi mieszkańcami planety Ziemi i bez jej darów, takich, jak: woda, powietrze, rośliny, surowce – życie byłoby niemożliwe.  Konkurs oparty był na zasadach programu telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury. Poziom wszystkich uczestników był wyrównany. Po zaciętej rywalizacji i po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców konkursu, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo Paulina Lipa i Paulina Michalak ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich i Wiktoria Krzyżanowska ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach;

II miejsce Damian Drobek ze Szkoły Podstawowej w Boniewie – Ignasinie.

Zwycięstwo drużynowe przypadło zespołowi „Tropicieli” z miejscowej szkoły.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Fajsławicach. Ciekawym akcentem tego dnia był występ uczniów z klasy I i II pt. „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”.

Elżbieta Bosa

DSC00639 DSC00644 DSC00649 DSC00653 DSC00666 DSC00673

SP Siedliska