Siedliska: Razem zmieniamy Internet na lepsze

W dniu 2 marca 2017 r. w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się spotkanie pt. „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej w wykonaniu dzieci klasy V Szkoły Podstawowej, po czym każdy z zaproszonych gości wygłosił prelekcję o bezpieczeństwie w sieci, sposobach zapobiegania napotykanym niebezpieczeństwom oraz zagrożeniom dla zdrowia, które płynie z nadmiernego korzystania z mediów.

Mieliśmy przyjemność gościć:
• p. Grzegorza Lipę – Doradcę Wójta Gminy Fajsławice
• p. Bogumiłę Prymaczuk – przedstawiciel Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krasnymstawie
• p. Monikę Bojarczuk- przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie
• p. Adriana Kozienia oraz p. Kacpra Foryta – przedstawicieli firmy IMe Worldwide.

Podczas konferencji poruszono wiele ważnych kwestii związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i ostrożności w sieci. Oprócz tego Pani Bogumiła Prymarczuk opowiedziała wszystkim o zagrożeniach dla zdrowia płynących z nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych oraz o czynnikach fizycznych i ich wpływie na zdrowie człowieka.

Przedstawiciele firmy IMe także nakreślili temat bezpieczeństwa w sieci, wspomnieli o programach zabezpieczających użytkowników urządzeń z dostępem do sieci, zadali kilka pytań do naszej wspaniałej publiczności i nagrodzili dzieci drobnymi upominkami.

Na koniec Pan Dyrektor wręczył nagrody laureatom z klas I –III Szkoły Podstawowej za konkurs plastyczny „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Laureatami zostali :
– klasa I Dominika Jurek
– klasa II Izabela Olech
– klasa III A Emilia Żelazna
– klasa III B Kacper Olech
W tym dniu odbył się również konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum . Nasi uczniowie posiadają bardzo dużo wiedzy na ten temat, tak więc poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Laureatami zostali:
– Julia Cholewa – klasy IV- VI Szkoły Podstawowej
– Julia Dziurawiec – klasy I-III Gimnazjum

Po wszystkim pełni wiedzy i energii do dalszej pracy wróciliśmy na lekcje. Dziękujemy przybyłym gościom i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Paulina Olech.

Piotr Lipko

Fotogaleria