Śmiertelne potrącenie pieszego

wypadekPolicjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po godz. 19.00 w miejscowości Paskudy. Kierowca osobowej skody potrącił 38-latka, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Informację o wypadku dyżurny Policji otrzymał o godz. 19.23. Do zdarzenia doszło w miejscowości Paskudy na terenie zabudowanym. 19-letni kierowca osobowej skody potrącił pieszego, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. Teren nieoświetlony. Ze wstępnych okoliczności wynika, że pieszy maszerował nieprawidłową stroną drogi. Nie posiadał też elementów odblaskowych. Kierowca samochodu osobowego trzeźwy. Po badaniach zwolniony do domu. Samochód zabezpieczony do badań.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności wypadku i apelują o umieszczanie elementów odblaskowych nie tylko w przypadku gdy pieszy znajduje się na terenie niezabudowanym ale też w innych miejscach szczególnie nieoświetlonych. Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. Pamiętajmy, że to niechronieni użytkownicy dróg, nawet jak sami nie doprowadzą do zdarzenia drogowego – to i tak ponoszą największe obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażeniami ciała czy też utratą życia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: KWP Lublin