Solary i pompy jeszcze w tym roku

Umowa na realizację projektu została podpisana pod koniec zeszłego roku. Źródło zdjęcia: http://www.fajslawice.eu/

Coraz bliżej do montażu instalacji solarnych oraz pomp ciepła do CWU w naszej gminie. W najbliższych dniach będą podpisywane umowy, a urządzenia na posesjach mają być instalowane do końca listopada bieżącego roku.

W ostatnich dniach 2016 roku gmina Fajsławice podpisała umowę na realizację projektu „Instalacje solarne oraz pompy ciepła do CWU, jako źródło energii odnawialnej w Gminie Fajsławice”, który jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE.

W ramach projektu zaplanowano zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz powietrznych pomp ciepła na posesjach mieszkańców, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w projekcie, złożyli wymagane dokumenty oraz dopełnią wszelkich wymaganych formalności. Swój udział zgłosiło blisko 400 rodzin z naszej gminy.

Na dzisiejszym spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic wójt Tadeusz Chruściel podał kolejne informacje na temat przygotowania tej inwestycji. W najbliższym tygodniu u zainteresowanych pojawią się kurierzy z projektami umów do podpisania. Poinformują też o kwotach, jakie trzeba będzie dopłacić. Umożliwi to montaż urządzeń do końca listopada bieżącego roku. Osoby, które zrezygnują, będą zobligowane znaleźć kogoś na zastępstwo.

SM