Sprawcy pobicia i kradzieży w Biskupicach aresztowani

policjaSąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec trzech mieszkańców gm. Trawniki środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyźni w lipcu tego roku kopiąc i bijąc innego mężczyznę, zabrali mu pieniądze oraz bagaż z ubraniem i rzeczami osobistymi. Materialna wartość start to kwota ponad 800 złotych. Policjanci ustalili fakty pomimo, iż poszkodowany nie zgłaszał zdarzenia na policję.

Prowadząc czynności służbowe w podległym rejonie, piaseccy policjanci dotarli do informacji o zdarzeniu w miejscowości Biskupice, z lipca tego roku. Według ich ustaleń trzech mieszkańców gm. Trawniki w wieku 23, 29 i 30 lat mieli dokonać rozboju na innym mężczyźnie, który nie zgłaszał dotychczas tego na policji.

Funkcjonariusze dotarli do 24-letniego poszkodowanego mężczyzny, który potwierdził zdarzenie i złożył stosowne zawiadomienie. Jak się okazało napastnicy działając wspólnie, kopiąc i bijąc po całym ciele zabrali mu pieniądze w kwocie 20 złotych oraz bagaż z ubraniem i rzeczami osobistymi. Materialna wartość start to kwota ponad 800 złotych. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania nosa oraz licznych potłuczeń.

Kolejno zatrzymywani w ubiegłym tygodniu mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek Prokuratury i Policji w Świdniku, Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Śledztwo w tej sprawie trwa. Trójka kompanów podejrzewana jest o dokonanie rozboju. Zgodnie z obowiązującym prawem może im grozić od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Lublin