Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej gminy Fajsławice od kilku tygodni znajduje się rejestr delegacji służbowych pracowników Urzędu Gminy Fajsławice. Można na nim sprawdzić kto, gdzie, czym i w jakim celu jeździł się w delegacje służbowe w latach 2012-2014.
Fajne. Wójt jeździ więcej niż przedstawiciele handlowi. Ktoś wie ile dostaje zwrotu za przejechany kilometr?
To są wielkie kpiny!!!!! ludzie czytajcie radni jesteście tam!!!! poz 1074 1075 1076 16,03,2012 Pan Wójt TCH pojechał na Ukrainę samochodem prywatnym a 3 osoby z WALDEMAREM Dąbskim Samochodem służbowym to są jaja skoro był samochód służbowy to po co pan wójt bierze pieniądze na paliwo do samochodu prywatnego!!!!! POZ. 1173 Pan kierowco jedzie w podróż służbową na Słowacje a za nim Pan TCH również na Słowacje ale już samochodem prywatnym – można korzystać można tylko trzeba pomyśleć a nasz WÓJ myśli. a dlaczego Pan Dąbski kaskę brał za co !!!! takich wyjazdów jest więcej ale napiszcie ile taki wyjazd kosztował!!!!!!!!
A może wójt wcale nie jechał swoim samochodem, tylko pobrał kilometrówkę…. jak nasze (p)osły?
Swoją drogą trzeba by to zweryfikować…
Albo jeszcze tak jedzie dwóch pracowników na jedno szkolenie i jadą dwoma samochodami prywatnymi ABSURD kpiny, panie naczelny nie da się nic z tym zrobić niech oddają tą kasę z odsetkami i wstydu nie mają!!!!!!
HEHEHEHE , kto pisze te komentarze????? Panie naczelny , niech pan zatrudni kogoś innego , bo to wydaje się , że pisze dziecko , albo starsza pani, co nie ma pojęcia o niczym , może pomoże ktoś z ,,gimbazy,,
Panie „czytelnik”! Każdy ma prawo tutaj zamieścić komentarz, szczególnie jeśli chodzi o publiczne pieniądze. I nie oznacza to, że jest „człowiekiem naczelnego”. Jest to jedyne miejsce, gdzie szary mieszkaniec gminy może uzyskać informacje, które powinny być dostępne dla każdego i można wyrazić swoją opinię na każdy temat, pod warunkiem, że nie obraża się i nie zniesławia innych.
Jeśli chodzi o wyjazdy, to każdy kto jedzie za swoje pieniądze, tak planuje wyjazd, żeby za jednym razem załatwić więcej spraw w jednym mieście (z wyjątkiem wyjazdów terminowych). A jak dostaje się kilometrówkę, to można dzisiaj odwiedzić Lublin i Krasnystaw, jutro znowu Lublin, pojutrze podobnie i to na dwa lub trzy samochody. A kasa za wyjazdy służbowe konkretna.
Czytelniku na tym polega kontrola społeczna władzy. Dzięki temu, że mieszkańcy mają dostęp do dokumentów, mogą je analizować, wyciągać wnioski, poddawać pod ocenę. Jeżeli uważają że coś jest złe, nie racjonalne itd. mogą to krytykować. Dzięki temu władza się pilnuje bo wie, że prędzej czy później ktoś jej będzie patrzył na ręce. Administracja dzięki temu działa lepiej. Takie działania są w interesie nas wszystkich. To istota demokracji. Pozdrawiam.
Ale ja to wszystko wiem i zgadzam się w pełni z tym , tylko nie zawsze zdajemy sobie lub nie chcemy zdawać sprawę z rzeczy oczywistych !!!! Mianowicie czy ktoś chce czy nie wyjazdy były są i będą , tu raczej chodzi o zaangażowanie ludzi i zachęcenie do interesowania się tym co się dzieje , tylko , że ciekawe ile osób przyjdzie na następną sesję ??? i zapyta lub złoży wniosek o zaprzestanie wyjazdów służbowych ,,nooo proste kogo stać na to ???? ala ????? wykaż się odwagą!!!
Zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne gminy nie bierze się znikąd. Ludzie muszą być przekonani, że to jest w ich interesie. Muszą też wierzyć, że ich działania mogą coś zmienić. W mojej ocenie już wiele się zmieniło, ale tak naprawdę to tylko początek.
Tak panie „czytelnik” przyjdę, ale co z tego !!!! radni nie wiedzą po co tam są !!! jeśli się wstydzi jeden z drugim odezwać !!! oni powinni się wstydzić że tam siedzą i nic nie robią!!! może wezmą się za robotę bo za nasze pieniądze tam siedzą!!!! szkoda nerwów
No dobra Wójt wpisuje, że jadą np do lbn, ale jaką mamy pewność, że na prawdę tam i tylko tam. Troszkę dziwne, że akurat on ma tyle wyjazdów i przeważnie w poniedziałki go nie ma.
Może było by taniej przenieść urząd do lublina !!!