Strażacy z wizytą w Siedliskach Drugich

Dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna w Siedliskach Drugich dnia 09 czerwca 2017 roku, ugościła w swej szkole grupę strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie na czele z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (oficerem prasowym) Adamem Niemczykiem.

Umundurowani strażacy przyjechali do Zespołu Szkół swym strażackim wozem na sygnale w konkretnym celu. Zadaniem strażaków było uświadomienie młodzieży i dzieciom zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zabawa z ogniem oraz informacjami dotyczącymi mediacji rówieśniczych.

Panowie strażacy zaprezentowali pojazd ratowniczo – gaśniczy, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru, umożliwiając uczniom praktyczne ćwiczenia.

Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie.
Największą atrakcją było oczywiście polewanie wszystkich wodą oraz akcja z użyciem piany gaśniczej. Pogoda dopisała, więc wszyscy biegali mokrzy, ale szczęśliwi, z okrzykami „Jeszcze, jeszcze!” Pan Dyrektor, nauczyciele oraz społeczność Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich składają serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków, udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz informacji o mediacjach.
Spotkanie zorganizowała nauczycielka – koordynator programu mediacje rówieśnicze w szkole pani Elżbieta Bosa.

FOTORELACJA