Sukces akcji pomocy dla Julki Piskorskiej

Zbiórka dla Julki (2)

Kwesta na parkingu przy blokach w Fajsławicach

Dziś od rana w Fajsławicach i Siedliskach Drugich, prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Julki Piskorskiej. Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy udało się zebrać dokładnie 2812,01 zł. W najbliższy wtorek zbiórka będzie jeszcze kontynuowana w szkołach.

Julka urodziła się 24 lipca 2013 w Lubartowie. Dziewczynce brakuje kości strzałkowych, piętowych, skokowych i śródstopia. Stópki są źle ustawione i posiadają tylko po trzy paluszki. Do niedawna jedynym wyjściem była amputacja nóg i korzystanie z protez. Teraz jest już sposób na uratowanie nóg Julki.

Dr Paley w Instytucie Wydłużania Kończyn w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem operuje podobne wady. Dzieci operowane przez doktora Paleya stają na nogi, chodzą, a nawet biegają. Dr Paley zapoznał już się z przypadkiem Julki i jest gotów podjąć się jej operacji, przewidując, że z dużym prawdopodobieństwem zakończy się ona sukcesem (ponad 99%).

Przeszkodą jest koszt leczenia Julki w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia obu nóg wynosi ponad 300 000 dolarów, czyli prawie milion złotych. Operację należy wykonać między 18 a 24 miesiącem życia. Julka skończyła już rok i jak dotąd jej rodzina zdołała zebrać zaledwie 10% tej sumy.

Dzięki mieszkańcom naszej gminy udało się zrobić kolejny krok do tego, aby dziewczynka nie straciła nóg, ale tez chodziła i biegała.

Za organizację zbiórki dziękujemy przede wszystkim Ewie Szyszko, Agnieszce Czemerys, Wojtkowi Wypychowi, Tomaszowi Boguszowi, Radosławowi Idzikowi, Angelice Błaziak i młodzieży z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach. Dziękujemy oczywiście także wszystkim darczyńcom.

Szczególne podziękowania również dla proboszcza z Parafii w Siedliskach Drugich, za pomoc w nagłośnieniu akcji.

Zbiórka dla Julki

Kwesta pod kościołem w Siedliskach Drugich