Sukces naszych młodych piłkarzy

dav

6 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Lubelski Finał Wojewódzki XVII edycji Turnieju „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku” chłopców do lat 10 (rocznik 2007 i młodsi). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 24 drużyny (20 z powiatów ziemskich i 4 z powiatów grodzkich). Powiat krasnostawski reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach, którzy w listopadzie ubiegłego roku wygrali etap powiatowy turnieju.

Wszyscy chłopcy oprócz zajęć sportowych w szkole, na co dzień trenują w naszym klubie pod okiem Daniela Krakiewicza. Turniej wojewódzki został podzielony na sześć grup, a do ćwierćfinałów awans zapewniali sobie zwycięzcy grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugiego miejsca. W pierwszym spotkaniu grupowym nasi chłopcy zwyciężyli 2:0 z zespołem z Łęcznej. Takim samym wynikiem zakończył się drugi mecz z Międzyrzecem Podlaskim. Przed ostatnim spotkaniem grupowym nasza drużyna była już pewna awansu z pierwszego miejsca. W ostatniej potyczce grupowej ulegliśmy 5:1 zespołowi z Wysokiego.

W ćwierćfinale nasz zespół powrócił na właściwe tory wygrywając z Kraśnikiem 2:0. W walce o finał ponieśliśmy porażkę z jak się później okazało zwycięzcą całego turnieju – Niedźwiadkiem Chełm. Spotkanie o 3-cie miejsce z udziałem naszego zespołu po regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem remisowym i o ostatecznym miejscu zadecydowały rzuty karne, w których nieznacznie okazaliśmy się gorsi od drużyny z Lublina.

Niewątpliwie czwarte miejsce w województwie jest dużym sukcesem naszych młodych chłopców i motywacją do dalszej pracy na treningach. Warto podkreślić, że zwycięzca wojewódzkiego turnieju zagra 2 maja br. w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym.

SP Fajsławice: R.Kostka – A.Świstowski, K.Kostka, G.Tylec, D.Baran, S.Sałaga, N.Tylec oraz B.Suszek, B.Buchajczyk, B.Baran

System: 2 x 10 min.

Faza grupowa
SP Nr 4 Łęczna – SP Fajsławice 0:2, bramki: K.Kostka, D.Baran
UKS Wysoczanka Wysokie – SP Międzyrzec Podlaski 0:2
SP Nr 4 Łęczna – UKS Wysoczanka Wysokie 4:2
SP Fajsławice – SP Międzyrzec Podlaski 2:0, bramki: 2 K.Kostka
SP Nr 4 Łęczna – SP Międzyrzec Podlaski 4:2
SP Fajsławice – UKS Wyszoczanka Wysokie 1:5, bramka: G.Tylec

Tabela Grupa D
miejsce i drużyna pkt bramki
1. SP Fajsławice 6 5:5
2. SP Nr 4 Łęczna 6 8:6
3. SP Międzyrzec Podlaski 3 4:6
4. UKS Wysoczanka Wysokie 3 7:6

w przypadku równej ilości punktów o wyższej pozycji w tabeli decydowały bezpośrednie spotkania

Ćwierćfinał
MUKS Kraśnik – SP Fajsławice 0:2, bramki: D.Baran, S.Sałaga

Półfinał
UKS Niedźwiadek Chełm – SP Fajsławice 3:0

Mecz o 3-cie miejsce
SP Nr 29 Lublin – SP Fajsławice 1:1, bramka: S.Sałaga, karne 3:2 (D.Baran, S.Sałaga)

Finał
UKS Niedźwiadek Chełm – SP Nr 7 Świdnik 4:0

Źródło: http://frassati-fajslawice.com/