Święto pieczonego ziemniaka

Ziemniaki 2015

Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym dnia 27 października 2015 uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka.

W imprezie pod opieką wychowawców wzięło udział 106 uczniów z klas I – III. W pierwszej części został odczytany tekst pt. ,,List od ziemniaka.” W roli ziemniaka wystąpił uczeń kl. II C Narcyz Latkowski. Następnie ziemniakowy orszak z piosenką pt. ,,Kartofle” udał się do wcześniej przygotowanego ogniska. Ziemniaki zostały wrzucone w gorący żar.

W trakcie pieczenia ziemniaków została przeprowadzona ,,Olimpiada sprawnościowa.” Dzieci losowo zostały podzielone na 6 drużyn o nazwach eksponujących gatunki ziemniaków: Flisaki, Malwy, Opoki, Bronki, Janki, Irysy. Przeprowadzono 6 konkurencji z wykorzystaniem koszy i ziemniaków, łyżek itp. Zwyciężyła drużyna ,,Malwy,” drugie miejsce zajęły ,,Opoki” a trzecie ,,Janki.” Członkowie trzech najsprawniejszych drużyn otrzymali odpowiednio złote, srebrne i brązowe dyplomiki oraz nagrody rzeczowe w postaci prażynek oraz owoców.

Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom spożywanie upieczonych ziemniaków. Swoje wrażenia z imprezy uczniowie przedstawili w formie prac plastycznych, które zostały wywieszone w formie gazetki na korytarzu szkolnym.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl/