Święto Wojska Polskiego w Lublinie

Święto wojska Polskiego 2015

– Święto Wojska Polskiego jest tym dniem w roku, w którym dziękujemy Wam za poświęcenie i gotowość do walki w obronie Ojczyzny i nas wszystkich – tymi słowami zwrócił się do żołnierzy wojewoda Wojciech Wilk.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na Placu Litewskim w Lublinie, poprzedzone mszą świętą, która odbyła się w kościele garnizonowym przy al. Racławickich.

W przemówieniu wygłoszonym w czasie uroczystości na Placu Litewskim wojewoda Wojciech Wilk podkreślił również, że nowoczesna armia, jaką jest Wojsko Polskie gwarantuje narodowi i państwu bezpieczeństwo. Według wojewody tworzą ją przede wszystkim odważni ludzie, profesjonaliści dysponujący coraz bardziej nowoczesnym sprzętem.

Wojewoda podkreślił również wagę sojuszy i kontaktów międzynarodowych oraz współpracy wojskowej Polski i innych narodów czego żywym dowodem jest Wielonarodowa Brygada stacjonująca w Lublinie.

Gośćmi uroczystości byli litewscy oficerowie pełniący służbę w dowództwie Brygady w Lublinie.

Wojewoda Wojciech Wilk wręczył żołnierzom medale i odznaczenia, a także złożył wieniec na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/