„Szerokopasmowe” spotkania informacyjne w powiecie krasnostawskim

Kabel teleinformatyczny

Budowa sieci światłowodowej w Fajsławicach


W następny piątek (07 listopada br.) rozpoczyna się krasnostawska edycja „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych. Spotkania mające na celu przedstawienie mieszkańcom projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” oraz zaprezentowanie zalet korzystania z internetu odbędą się w Fajsławicach, Łopienniku Górnym, Krasnymstawie, Gorzkowie, Siennicy Różanej, Żółkiewce, Izbicy i Rudniku.   

Budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej wystartowała w marcu br. To największe przedsięwzięcie telekomunikacyjne w historii regionu realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” ukończono już budowę ponad 1800 z planowanych 2908 km sieci światłowodowej, która zapewni możliwość dostępu do szybkiego internetu w każdej lubelskiej gminie. Prace budowlane zostaną sfinalizowane do końca sierpnia 2015 r.

Częścią projektu jest kampania informacyjno-promocyjna obejmująca spotkania organizowane dla mieszkańców regionu. W ich trakcie Organizatorzy przedstawiają projekt powstającej na Lubelszczyźnie sieci szerokopasmowej, a także prezentują ciekawe sposoby wykorzystywania Internetu oraz technik cyfrowych w codziennym życiu.

Cykl 213 otwartych i bezpłatnych spotkań informacyjnych rozpoczął się w sierpniu w powiecie chełmskim, we wrześniu i październiku był kontynuowany w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim, puławskim oraz biłgorajskim, a już w listopadzie zawita do gmin lubelskich i krasnostawskich.

Plan spotkań w powiecie krasnostawskim:    

7 listopada (piątek)

  • Fajsławice, godz. 9.00, Urząd Gminy Fajsławice, Fajsławice 107, 21-060 Fajsławice
  • Łopiennik Górny, godz. 11.00, Urząd Gminy w Łopienniku Górnym, Łopiennik Górny 1, 22-351 Łopiennik Górny
  • Krasnystaw, godz.13.00, Urząd Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29,
    22-300 Krasnystaw