Tenisiści Żaczka w wysokiej formie

Bardzo dobrze spisała się 15 osobowa reprezentacja Żaczka w Mistrzostwach Województwa Zrzeszenia LZS rozgrywanych w Bełżycach – 11 marca 2017 r.

W najmocniej obsadzonej kategorii kadetek na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Szewczak. W turnieju pokonała: w 1/4 finału Zuzannę Węglińską 3:1, w 1/2 finału Michalinę Górską 3:2, (powtórka finału z III WTK z przed tygodnia) i w finale 3:2 Aleksandrę Osuch. Na uwagę zasługuje to, że od niedawna Weronika wygrywa bardzo trudne końcówki co było jej słabością. Poprzednie dwa mecze z Osuch przegrała 2:3 prowadząc 2:0. Oby ten wynik powtórzyć na mistrzostwach województwa LOZTS.

Weronika Szewczak na najwyższym stopniu podium

Pozostali uczestnicy również wypadli dobrze. Wśród młodziczek III miejsce i brązowy medal zdobyła Julia Kowalska. Wśród juniorek III miejsce i brązowy medal Wiktoria Jankowska (powrót do gry po 2 latach przerwy). Konrad Korzeniowski i Kinga Tymicka V miejsca w swoich kategoriach.  Nasi młodzicy i młodziczki: Kamil Baran, Wiktoria Baran, Ula Wójcik, Oliwia Trąbka, Julia Kowalska, II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych.  Weronika i Kinga, Julia i Konrad II miejsce w kategorii drużynowej gimnazjów.  W chwili obecnej klasyfikacja klubowa jest jeszcze niepodliczona. Liczymy na podium.

Tadeusz Bochniarz